Советы адвоката

Санація чи ліквідація суб'єктів права державної власності, які підлягають приватизації.

Банкротство

Застосування частини 4 статті 96 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» положення цього Закону застосовуються до юридичних  осіб – підприємств, що є об’єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, в частині санації чи ліквідації після виключення їх у встановленому порядку з переліку таких об’єктів.<br />
Викладений у постанові ВСУ від 10 лютого 2016 року № 3-1247гс15 висновок,  щодо застосування норм права, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом, стаття 111-28 "Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України", "Господарський процесуальний кодекс України".

Вам понадобится:

 • Ознайомитися з рішення Верховного суду № 3-1247гс15 від 10 лютого 2016 року

Инструкция:

 • 1
  Здійснення банкрутства державних підприємств, шляхом введення процедури санації чи ліквідації можливо за умов, якщо:
 • 2
  1. Державне підприємство не включено до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, відповідно до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (додаток 1)
 • 3
  2. Державне підприємство не є об’єктом права державної власності, що не підлягає приватизації, перелік яких встановлено частинами 2 і 4 статті 5 Закону України «Про приватизацію державного майна».
 • 4
  3. Якщо не призупинено приватизацію та внесення державою до статутних фондів господарських товариств усіх форм, саме пакетів акцій підприємств нафтопереробної промисловості України, які перебувають у державній власності, а не об’єктів права державної власності підприємств нафтопереробної промисловості України, які перебувають у державній власності, стосовно яких відсутня законодавча заборона щодо їх приватизації, згідно з Законом України «Про призупинення приватизації підприємств нафтопереробної промисловості України».

Совет:

З метою закінчення процедури розпорядження майном боржника та відкриття ліквідаційної, необхідно виконати наступні процедури: 1. Повести збори кредиторів та прийняти одне із передбачених у частині 2 статті 27 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом» рішень, та подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. 2. Звернутися до господарського суду із клопотанням про закінчення процедури розпорядження майном боржника, визнання банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. 3. У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне із передбачених частиною 3 статті 27 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» судових рішень, зокрема постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Документы для скачивания:

Для скачивания нужна авторизация

Законодательная база:

Расскажи друзьям:

Спросите эксперта:

Не получили ответ на свой вопрос? Спросите нашего эксперта:
Полезный совет? Нет: 0
Стебелев Антон
Адвокат, к.ю.н.
Чтобы написать адвокату, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Вход

Не верный Логин или пароль

Регистрация
Забыли свой пароль?
Войти как пользователь: